GT

Please select your country / region

Close Window
GT SPORT Topluluğu
TR
16-17/03/2019
#FIAGTC #GTSport
"Gran Turismo LIVE" bölümünden göz atın

Canlı Yayın

Canlı Rapor

Etkinliğe Genel Bakış

FIA Certified Gran Turismo Championships’in ilk Serisi geçtiğimiz sene tamamlandı. Şimdi ise yeni bir Seri başlamak üzere. Bunun öncesinde, 2019’un ilk canlı “World Tour” etkinliği Fransa’nın Paris kentinde 16 ve 17 Mart’ta düzenlenecek.

Geçen yılki FIA GT Championships’te yer alan en iyi yarışmacılar, Paris’te Gabriel Pavilion’da düzenlenecek olan Dünya Turu etkinliğinde bir kez daha bir araya gelecek.

Önceki Dünya Turu etkinliklerinde olduğu gibi, bireysel mücadelenin gerçekleşeceği bir Nations Cup ve üretici takımların birbirine karşı kozlarını paylaşacağı bir Manufacturer Series olacak. Bu etkinlik, 2019 Serisi’nin geleceğine ışık tutacak, daha fazlası için takipte kalın!

Yarışmacılar

Nations Cup

Avrupa/Orta Doğu/Afrika

Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Almanya
Coque López
Williams_Coque14
İspanya
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros
Macaristan
Giorgio Mangano
Giorgio_57
İtalya
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Büyük Britanya
Martin Grady
GTA_Tidgney
Büyük Britanya
Carlos Salazar
pcm_stj
Portekiz
Florent Pagandet
Jomas_74
Fransa
Pierre Lenoir
RC_Snake91
Fransa
Anthony Duval
RC_Atho
Fransa
 

Kuzey Amerika

Andrew Brooks
Deafsun96
Kanada

Orta & Güney Amerika

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brezilya
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15
Brezilya
Fabian Portilla
FT_Mcqueen91
Şili
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Şili

Asya

Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Yuki Shirakawa
yukiku
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hong Kong
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
Hong Kong

Okyanusya

Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
Avustralya
Daniel Holland
TRL_holl01
Avustralya
Adam Wilk
Adam_2167
Avustralya

Manufacturer Series

Lexus

Richard Castro
OutlawQuadrant
Amerika Birleşik Devletleri
Vincent Rigaud
LZR_SkyPikmin
Fransa
Kanata Kawakami
Kawakana222

Toyota

Agustin Cajal
ORMA_Aspicito
Arjantin
Rayan Derrouiche
RC_Miura
Fransa
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

Aston Martin

Christopher Marcell
thisisridicolous
Amerika Birleşik Devletleri
Thomas Compton-Mcpherson
cubertom
Büyük Britanya
Yoshiharu Imai
legacy0193

Mitsubishi

Michael Avansino
TTG_Thunder24
Amerika Birleşik Devletleri
James Adams
JAdams2010
Büyük Britanya
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

Porsche

Thiago Gonzaga
FT_Solid
Brezilya
Sérgio Fonseca
serfonseca
Portekiz
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79

Mercedes-Benz

Pedro Marzan
AMS_Marzan14
Amerika Birleşik Devletleri
Edward Williams
force_ewerby
Büyük Britanya
Yusuke Nakao
CLS63AMG-sc

Chevrolet

Fabian Portilla
FT_Mcqueen91
Şili
Lewis Bentley
mclaren6
Büyük Britanya
Yasushi Fujioka
RBGT504353

Renault Sport

Facundo Dudulec
JIM_FacuDudu
Arjantin
Coque López
Williams_Coque14
İspanya
David Dolinsky
LorD-ProtectoR99
Slovakya

Subaru

Joseph Lauro
BLKJ_Evolution
Amerika Birleşik Devletleri
Ilkka Koikkalainen
TgTenka
Finlandiya
Takuma Miyazono
Kerokkuma_ej20

Nissan

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brezilya
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Almanya
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

BMW

Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Şili
Mike Zocher
Der_Heizer
Almanya
Yuta Tsunashima
yui_1998tt

Honda

Diego Rubilar
FT_DieGodlike
Şili
Thomas Leonhart
Slentom
Fransa
Shunichi Arai
chatora73

Yarış Yapısı

Manufacturer Series

- 7. sıradan 12. sıraya kadar olan sıralamayı belirlemek için 12 takımla bir “Zamana Karşı Yarış Elemesi” düzenlenecektir.
- “Zamana Karşı Yarış Elemesi” sonucundaki en iyi 6 takım, 1. Yarış için başlangıç sıralamasının son halini belirlemek üzere ayrı bir “En İyi 6 Zamana Karşı” oturumunda yer alacaktır.
- 1. Yarışın sonunda puanlar verilecek ve 2. Yarışın başlangıç sıralaması bu puanlara göre olacaktır.
- 1, 2 ve 3. Yarışta, yarış başına yalnızca 1 yarışçı sürecektir.
- Son Yarışın başlangıç sırası 3. Yarışın sonundaki toplam puan sıralamasına göre yapılacaktır.
- Son Yarışta aynı takımda 3 yarışmacı Dayanıklılık Yarışında değişimli olarak mücadele edecektir.
- Sonrasında, Manufacturer Series’in galibi Son Yarışın sonundaki toplam puanlara göre belirlenecektir.
Zamana Karşı Yarış Elemeleri
12 Takım (1 Sürücü)
En İyi 6 Zamana Karşı Yarış Elemesi
Canlı Yayın
En İyi 6 Takım (1 Sürücü)
- 1. yarışın ilk 6 sıralaması için başlangıç sırası bu sonuca göre yapılacaktır.
1., 2. ve 3. Yarış
Canlı Yayın
12 Takım (1 Sürücü)
- 2. ve 3. Yarışın başlangıç sırası bir önceki Yarışın sonuçlarına göre yapılacaktır.
Son Yarış
Canlı Yayın
12 Takım (3 Sürücü, değişimli)
- Her yarışmacı en az 5 tur sürmelidir.
- Her takımın 3 lastik turu kullanması gerekmektedir.
Puan x 2

Puan Dağılım Tablosu

  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
1, 2, 3. Yarış 12 puan 10 puan 8 puan 7 puan 6 puan 5 puan 4 puan 3 puan 2 puan 1 puan
Son Yarış 24 puan 20 puan 16 puan 14 puan 12 puan 10 puan 8 puan 6 puan 4 puan 2 puan
Manufacturer Series | 1. Yarış
Kategori: Gr.3
Pist:Brands Hatch Grand Prix Circuit
Lastik Seçimi:Yarış - Sert
Tur Sayısı:5 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:4 x
Lastik Aşınma Oranı:16 x
Manufacturer Series | 2. Yarış
Kategori:Gr.4
Pist:Tokyo Expressway - Güney Dış Döngü
Lastik Seçimi:Yarış - Sert
Tur Sayısı:5 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:4 x
Lastik Aşınma Oranı:13 x
Manufacturer Series | 3. Yarış
Kategori:Gr.3
Pist:Suzuka Circuit
Lastik Seçimi:Yarış - Sert
Tur Sayısı:5 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:4 x
Lastik Aşınma Oranı:12 x
Manufacturer Series | Son Yarış
Kategori:Gr.3
Pist:Circuit de Barcelona-Catalunya Grand Prix Düzeni
Lastik Seçimi:Yarış - Sert / Orta / Yumuşak
Tur Sayısı:17 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:4 x
Lastik Aşınma Oranı:10 x

Nations Cup

- Geçici bir sıralama listesi oluşturmak için 24 yarışçının hepsinin yer aldığı bir “Zamana Karşı Yarış Elemesi” yapılacak. Yarışmacılar bu listeye göre Yarı Final Grup A ve Grup B (grup başına 12) olmak üzere ikiye ayrılacak.
- En iyi 6 yarışmacı, ilk 6 için nihai sıralamayı belirlemek için “En İyi 6 Zamana Karşı Yarış Elemesi”nde yer alacaktır.
- Grup A ve B için bir Yarı Final düzenlenir ve her grubun en iyi 4 yarışmacısından oluşan 8 yarışmacı Son Yarışa yükselir.
- Her Yarı Final grubundan 5. ile 10. sıra arasındaki kalan 12 yarışmacı ise Röposaj yarışına katılır.
- Röposaj yarışında 1. ile 4. sıra arasındaki yarışmacıyla Son Yarışa yükselir.
- Nations Cup galibi Son Yarışın sonucu ile belirlenir.
Zamana Karşı Yarış Elemeleri

2018 Serisi’nden 24 Dünya Finalisti

Zamana Karşı Yarış Elemesi’nden en iyi 6 yarışmacı
Zamana Karşı Yarış Elemesi’nden 18 yarışmacı (7. sıradan 24. sıraya kadar)*En üst sıralardan eşit şekilde Yarı Final Grup A ve B olarak ayrılır
En İyi 6 Zamana Karşı Yarış Elemesi

6 Yarışmacı

Canlı Yayın

Her Yarı Final Grubu (6 yarışmacı) için en iyi 3 sırayı belirler
Yarı Final Grup A

12 Yarışmacı

Canlı Yayın

Yarı Final Grup B

12 Yarışmacı

Canlı Yayın

Yarı Finali Grubu A/B’den 8 yarışçı (Her gruptan En İyi 4)
Yarı Final Grubu A/B’den 12 yarışçı (her grupta 5. ile. 10. arası)*Her Grupta 11. ve 12. sıradaki yarışçılar elenecektir.
Röposaj

12 Yarışmacı

Röposajdan En İyi 4*5. ile 12. arasındaki yarışmacılar elenecektir.
Nations Cup Finali

12 Yarışmacı

Canlı Yayın

Nations Cup | Yarı Final A
Kategori:N300
Kategori:Dragon Trail - Bahçeler
Lastik Seçimi:Spor Sert / Orta / Yumuşak
Tur Sayısı:7 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:4 x
Lastik Aşınma Oranı:45 x
Nations Cup | Yarı Final B
Kategori:N500
Pist:Fuji International Speedway
Lastik Seçimi:Spor Sert / Orta / Yumuşak
Tur Sayısı:7 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:4 x
Lastik Aşınma Oranı:42 x
Nations Cup | Röposaj
Kategori:Gr.B
Pist:Fishermans Ranch
Lastik Seçimi:Toprak
Tur Sayısı:3 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:Yok
Lastik Aşınma Oranı:Yok
Nations Cup | Son Yarış
Kategori:Belirlenecek
Pist:AUTOPOLIS Uluslararası Yarış Pisti
Lastik Seçimi:Yarış Sert / Orta / Yumuşak
Tur Sayısı:16 Tur
Yakıt Tüketim Oranı:3 x
Lastik Aşınma Oranı:16 x

Müsabaka Sonuçları

2019 World Tour - Paris
Nations Cup Final
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Şili
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Almanya
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hong Kong

Yarış sonucunun detaylarını açYarış sonucunun detaylarını kapat

Nations Cup Final

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR

24:50.467

2
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

+03.066

3
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-

+04.009

4
 
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros

+05.242

5
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+05.934

6
 
Coque López
Williams_Coque14

+07.977

7
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

+12.129

8
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+13.064

9
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+18.059

10
 
Anthony Duval
RC_Atho

+20.125

11
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+37.053

12
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+47.087

Repechage

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

9:28.300

2
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+06.294

3
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+10.791

4
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+13.252

5
 
Adam Wilk
Adam_2167

+15.132

6
 
Andrew Brooks
Deafsun96

+15.913

7
 
Daniel Holland
TRL_holl01

+19.757

8
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

+21.798

9
 
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15

+21.936

10
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+23.078

11
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

+23.177

12
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+23.283

Semi Final Group 2

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-

13:23.701

2
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+04.935

3
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+09.183

4
 
Coque López
Williams_Coque14

+13.156

5
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

+13.792

6
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF

+16.959

7
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+17.816

8
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+18.003

9
 
Adriano Carrazza
ELITE_Didico15

+20.886

10
 
Daniel Holland
TRL_holl01

+21.081

11
 
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm

+22.615

12
 
Fabian Portilla
FT_Mcqueen91

+23.093

Semi Final Group A

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

13:02.316

2
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR

+04.394

3
 
Patrik Blazsán
Williams_Fuvaros

+11.606

4
 
Anthony Duval
RC_Atho

+11.731

5
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi

+18.231

6
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

+18.404

7
 
Andrew Brooks
Deafsun96

+19.157

8
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

+19.546

9
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+19.585

10
 
Adam Wilk
Adam_2167

+19.913

11
Yuki Shirakawa
yukiku

+20.836

12
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

+21.415

2019 World Tour - Paris
Manufacturer Series Final

Christopher Marcell
thisisridicolous
Amerika Birleşik Devletleri
Thomas Compton-Mcpherson
cubertom
Büyük Britanya
Yoshiharu Imai
legacy0193

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brezilya
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Almanya
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi

Thiago Gonzaga
FT_Solid
Brezilya
Sérgio Fonseca
serfonseca
Portekiz
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79

Yarış sonucunun detaylarını açYarış sonucunun detaylarını kapat

SIRA SÜRÜCÜ 1. YARIŞ 2. YARIŞ 3. YARIŞ FINAL RACE TOPLAM PUAN
1
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

4

10

10

24

48

2
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

8

12

8

12

40

3
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

7

4

3

20

34

4
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

12

8

0

6

26

5
Toyota
Agustín Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

2

1

7

14

24

6
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

1

0

5

16

22

7
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

5

7

2

8

22

8
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

3

2

4

10

19

9
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

6

3

6

4

19

10
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

0

5

12

0

17

11
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

10

0

1

0

11

12
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

0

6

0

2

8

Final Race

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

31:09.273

2
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+01.954

3
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+03.693

4
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+06.543

5
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+07.199

6
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+10.388

7
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+11.972

8
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+12.554

9
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+15.575

10
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+20.077

11
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+25.845

12
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+33.427

Race 3

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

10:14.747

2
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+00.193

3
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+00.539

4
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+07.390

5
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+07.776

6
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+08.146

7
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+08.961

8
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+11.648

9
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+12.265

10
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+13.667

11
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+18.152

12
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+23.675

Race 2

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

8:27.293

2
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+04.093

3
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

+04.288

4
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+04.460

5
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+06.732

6
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+07.116

7
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+07.582

8
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+09.888

9
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+10.142

10
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+10.641

11
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+12.555

12
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+15.360

Race 1

SIRASÜRÜCÜSÜRE
1
BMW
Nicolás Rubilar, Mike Zocher, Yuta Tsunashima

7:04.188

2
Honda
Diego Rubilar, Thomas Leonhart, Shunichi Arai

+04.791

3
Nissan
Igor Fraga, Mikail Hizal, Ryota Kokubun

+05.642

4
Porsche
Thiago Gonzaga, Sérgio Fonseca, Tatsuya Sugawara

+06.212

5
Subaru
Joseph Lauro, Ilkka Koikkalainen, Takuma Miyazono

+07.265

6
Mercedes-Benz
Pedro Marzan, Edward Williams, Yusuke Nakao

+07.480

7
Aston Martin
Christopher Marcell, Thomas Compton-Mcpherson, Yoshiharu Imai

+09.072

8
Lexus
Richard Castro, Vincent Rigaud, Kanata Kawakami

+09.179

9
Toyota
Agustin Cajal, Rayan Derrouiche, Tomoaki Yamanaka

+10.168

10
Mitsubishi
Michael Avansino, James Adams, Shogo Yoshida

+10.323

11
Chevrolet
Fabian Portilla, Lewis Bentley, Yasushi Fujioka

+10.919

12
Renault Sport
Facundo Dudulec, Coque López, David Dolinsky

+17.847

Üst Sayfaya Geri Dön