GT

Please select your country / region

Close Window
Społeczność GT SPORT
PL

19-20/10/2018

#FIAGTC #GTSport

Transmisja na żywo

Raport GT Sport Live

Filmiki

Ogólnie o wydarzeniu

Od 19 (piątek) do 20 października (sobota), podczas Madrid Games Week w Hiszpanii, odbędzie się finał Europy Nations Cup w ramach FIA Gran Turismo Championship 2018, który wyłoni najszybszego kierowcę z regionu Europy.

Turniej tej określi, kto zostanie zwycięzcą Nations Cup w FIA Gran Turismo Championship, nowej dyscyplinie sportów motorowych, stworzonej dzięki współpracy FIA i Gran Turismo.

W Nations Cup stają w szranki kierowcy reprezentujący kraje i terytoria w danym regionie: 30 zawodników z 13 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zmierzy się w ostatecznej rywalizacji o tytuł najszybszego kierowcy w Europie.

Zawody wyłonią pierwszego Europejskiego mistrza i uczestników finału ogólnoświatowego, który zostanie rozegrany w późniejszym terminie. Tylko w Europie wyścigi odbywają się na tak wysokim poziomie, co dowodzi tradycji i popularności sportów motorowych.

Plan zawodów

Piątek, 19 października 16:00 - 18:15
Nations Cup, starcie eliminacyjne do Finału Światowego
Sobota, 20 października 16:00 - 18:00
Nations Cup, Europa: finał

Kierowcy biorący udział

Blok A
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Wielka Brytania
Markus Könönen
maatu79
Finlandia
Martin Grady
GTA_Tidgney
Wielka Brytania
Kevin Richly
VP_Bellof956
Niemcy
Zoran Klasic
RC_Zoky88
Wielka Brytania
Giorgio Mangano
Giorgio_57
Włochy
Patryk Adamczyk
TX3_Popsu
Polska
Steve Cherpion
Wind-Steve14
Belgia
Benjámin Báder
Benito-Raul
Węgry
Rafal Zjawiony
SRC_Rejfix
Polska
Blok B
Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros
Węgry
Anthony Duval
RC_Atho
Francja
Diogo Cordeiro
JIM_Azorean_Fat
Portugalia
Marco Grasso
garasa-91
Włochy
Ádám Tápai
TX3_Adam18
Węgry
Kenni Hansen
Kenni3390
Dania
Mathieu Collin
MathieuCollin
Belgia
Carlos Salazar
pcm_stj
Portugalia
Dávid Dolinský
LorD-ProtectoR99
Słowacja
Christian Hildgaard
ApexCrisYT
Dania
Blok C
Florent Pagandet
Jomas_74
Francja
Manuel Joaquín Rodríguez Rincón
TRL_MANURODRY
Hiszpania
Pierre Lenoir
RC_Snake91
Francja
Alejandro Izarzugaza
Alexony94
Hiszpania
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Niemcy
Jorge López
Williams_Coque14
Hiszpania
Christian Hensel
VP_RaceFace
Niemcy
Kenny Davids
GT_BOCA_SINZU
Belgia
Stefan Nussbaumer
nussini95
Austria
Maurizio Portabene
Endless_GTExD
Włochy

Struktura turnieju

1. Starcie eliminacyjne do Finału Światowego
- Uczestnicy zostali podzieleni na 3 bloki (Blok A, Blok B, Blok C)
- 2 najlepszych zawodników z finałów blokowych zapewni sobie start w Finale Światowym, natomiast zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 3 do 8, wezmą udział w repasażach.
- 2 najlepszych zawodników z grup A i B repasaży również weźmie udział w Finale Światowym.
Finał Bloku A (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Circuit de Sainte-Croix - A
Finał Bloku B (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Brands Hatch Grand Prix Circuit
Finał Bloku C (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Autodrome Lago Maggiore - GP
Repasaże: Grupa 1
(9 zawodników)
Kategoria Gr.B
Red Bull Ring
Repasaże: Grupa 2
(9 zawodników)
Kategoria Gr.B
Red Bull Ring
Uczestnicy Finału Światowego i finałów Europy (10 zawodników)

2 najlepszych zawodników z każdego bloku (w sumie: 6)

Miejsca 3-8 z każdego bloku (w sumie: 18)
* miejsca 9 i 10 zostają wyeliminowane.

2 najlepszych zawodników z każdego bloku (w sumie: 4)

2. Europa: finał
- Mistrz Europy zostanie wyłoniony spośród 10 zawodników, którzy wywalczą sobie udział w Finale Światowym.
- O ostatecznych wynikach zadecyduje wynik punktowy po 3 wyścigach.
  Zawodnicy Kategoria Tor  
10 uczestników Finału Światowego X2014 Standard (TBD)  
10 uczestników Finału Światowego N500 Alsace - Wioska Punkty x 1
10 uczestników Finału Światowego Gr.3 Dragon Trail - Wybrzeże II Punkty x 1
10 uczestników Finału Światowego X2014 Standard (TBD) Punkty x 2
Tabela podziału punków
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
Wyścig 1 i 2 12 pkt 10 pkt 8 pkt 7 pkt 6 pkt 5 pkt 4 pkt 3 pkt 2 pkt 1 pkt
Ostateczny wyścig 24 pkt 20 pkt 16 pkt 14 pkt 12 pkt 10 pkt 8 pkt 6 pkt 4 pkt 2 pkt

Wyniki rywalizacji

Wyniki starcia eliminacyjnego do Finału Światowego Nations Cup
2 najlepszych graczy z każdego bloku przejdzie do Finału Światowego.
Kierowcy biorący udział w Finale Światowym i Finale Europejskim

Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Wielka Brytania
Martin Grady
GTA_Tidgney
Wielka Brytania

Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros
Węgry
Anthony Duval
RC_Atho
Francja

Jorge López
Williams_Coque14
Hiszpania
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Niemcy

Giorgio Mangano
Giorgio_57
Włochy
Carlos Salazar
pcm_stj
Portugalia

Pierre Lenoir
RC_Snake91
Francja
Florent Pagandet
Jomas_74
Francja
 

Otwórz szczegółowe wyniki wyściguZamknij szczegółowe wyniki wyścigu

Blok A

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm

18:53.138

2
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+00.902

3
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+01.499

4
 
Kevin Richly
VP_Bellof956

+08.059

5
 
Zoran Klasic
RC_Zoky88

+09.859

6
 
Benjámin Báder
Benito-Raul

+11.316

7
 
Patryk Adamczyk
TX3_Popsu

+14.126

8
 
Markus Könönen
maatu79

+15.623

9
 
Rafal Zjawiony
SRC_Rejfix

+18.118

10
 
Steve Cherpion
Wind-Steve14

+21.796

Blok B

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros

19:48.785

2
 
Anthony Duval
RC_Atho

+11.870

3
 
Mathieu Collin
MathieuCollin

+12.500

4
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+20.352

5
 
Dávid Dolinský
LorD-ProtectoR99

+22.652

6
 
Kenni Hansen
Kenni3390

+24.999

7
 
Marco Grasso
garasa-91

+27.233

8
 
Christian Hildgaard
ApexCrisYT

+29.131

9
 
Diogo Cordeiro
JIM_Azorean_Fat

+31.444

10
 
Ádám Tápai
TX3_Adam18

+31.701

Blok C

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Jorge López
Williams_Coque14

19:48.292

2
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

+01.523

3
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+03.469

4
 
Manuel Joaquín Rodríguez Rincón
TRL_MANURODRY

+08.259

5
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+09.435

6
 
Alejandro Izarzugaza
Alexony94

+09.491

7
 
Christian Hensel
VP_RaceFace

+17.628

8
 
Maurizio Portabene
Endless_GTExD

+21.116

9
 
Kenny Davids
GT_BOCA_SINZU

+21.567

10
 
Stefan Nussbaumer
nussini95

+22.038

Repasaże: Grupa 1

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

15:04.755

2
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+00.308

3
 
Benjámin Báder
Benito-Raul

+00.564

4
 
Kevin Richly
VP_Bellof956

+01.360

5
 
Zoran Klasic
RC_Zoky88

+05.401

6
 
Maurizio Portabene
Endless_GTExD

+05.582

7
 
Patryk Adamczyk
TX3_Popsu

+05.890

8
 
Mathieu Collin
MathieuCollin

+06.131

9
 
Marco Grasso
garasa-91

+07.832

Repasaże: Grupa 2

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

14:53.789

2
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+08.431

3
 
Kenni Hansen
Kenni3390

+10.183

4
 
Manuel Joaquín Rodríguez Rincón
TRL_MANURODRY

+10.400

5
 
Alejandro Izarzugaza
Alexony94

+10.582

6
 
Markus Könönen
maatu79

+19.231

7
 
Christian Hensel
VP_RaceFace

+19.540

8
 
Dávid Dolinský
LorD-ProtectoR99

+19.721

9
 
Christian Hildgaard
ApexCrisYT

+25.215

Wyniki Finału Europejskiego Nations Cup
Na podstawie punktów ze wszystkich 3 wyścigów.
Najlepsza trójka z Europy

Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Niemcy
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Wielka Brytania
Giorgio Mangano
Giorgio_57
Włochy

Otwórz szczegółowe wyniki wyściguZamknij szczegółowe wyniki wyścigu

POZYCJAKIEROWCAWYŚCIG 1WYŚCIG 2WYŚCIG 3ŁĄCZNA LICZBA PUNKTÓW
1
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
12122448
2
 
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
681630
3
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57
10101030
4
 
Jorge López
Williams_Coque14
342027
5
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91
86822
6
 
Carlos Salazar
pcm_stj
511218
7
 
Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros
77418
8
 
Florent Pagandet
Jomas_74
121417
9
 
Anthony Duval
RC_Atho
43613
10
 
Martin Grady
GTA_Tidgney
2529

Dostęp do areny

Madrid Games Week

Powrót na górę strony