GT

Please select your country / region

Close Window
Społeczność GT SPORT
PL

FIA Gran Turismo Championship 2018

Finały Nations Cup Azja / Oceania

06-07/10/2018

Transmisja na żywo

Ogólnie o wydarzeniu

Od 6 (sobota) do 7 października (niedziela), podczas Tokyo Motor Fes 2018 w Odaibie, odbędzie się finał Azja / Oceania Nations Cup w ramach FIA Gran Turismo Championship 2018, który wyłoni najszybszego kierowcę z regionu Azja / Oceania.

Turniej tej określi, kto zostanie zwycięzcą Nations Cup w FIA Gran Turismo Championship, nowej dyscyplinie sportów motorowych, stworzonej dzięki współpracy FIA i Gran Turismo, w której stają w szranki kierowcy reprezentujący kraje i terytoria w poszczególnych krajach: 30 zawodników z rankingów serii online, trwającej od czerwca do września, zmierzy się w ostatecznej rywalizacji.

Areną tego niezwykłego wydarzenia będzie charakterystyczny punkt Odaiby: MEGA WEB. Podczas wydarzenia zawodnicy, którzy do tej pory rywalizowali tylko w sieci, zmierzą się ze sobą w bezpośrednim wyścigu.

Na początku starcie eliminacyjne Finału Światowego wyłoni dziesięciu zawodników, którzy wezmą w nim udział. Finał Światowy, który zostanie zorganizowany w późniejszym terminie, określi, kto jest najlepszym graczem GT na świecie. Tych 10 graczy zmierzy się również w finałach Azji / Oceanii, aby wyłonić mistrza regionu.

Po kilkumiesięcznej rywalizacji FIA Gran Turismo Championship 2018 zbliża się do ostatecznych rozstrzygnięć. Kto zostanie pierwszym mistrzem? Już wkrótce zobaczycie emocjonujące wyścigi, które wyłonią najlepszego kierowcę regionu.

Plan zawodów

Sobota, 6 października, 7.00 – 11.00 (CEST)
Nations Cup, starcie eliminacyjne do Finału Światowego
Niedziela, 7 października, 09.30 – 12.00 (CEST)
Nations Cup, Azja / Oceania: finał

Kierowcy biorący udział

Blok japoński
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Yuki Shirakawa
yukiku
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
Yusuke Nakao
CLS63AMG-sc
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79
Syunsuke Wada
rest0g
Natsuki Ota
n76w83
Kazuya Koseki
haru_lilil
Taito Takahashi
tai_tani555
Blok australijski
David Wilk
warrior2167
Australia
Daniel Holland
TRL_holl01
Australia
Matthew Simmons
MINT_GTR
Australia
Joseph De Jesus IV
Bass_71CKL
Australia
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
Australia
Adam Wilk
Adam_2167
Australia
Kyren James Hargreaves
Kyzzaa222
Australia
Connor Healy
TheConzio98
Australia
Jay Daniel O'Dowd
Ott2-gt
Australia
Nicholas Voon
schnickoman
Australia
Blok Hongkong/Tajwan/Nowa Zelandia
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
Hongkong
Chak Ming Wong
WING-OF-BUG86
Hongkong
Wang Chuen Wong
Winson12Wong09
Hongkong
Kin Long Li
KarS_0627
Hongkong
Chih-Yuan Chang
Di-Hong
Tajwan
Simon Bishop
sidawg2
Nowa Zelandia
Hayden Hunter
DoubleH
Nowa Zelandia
Matthew Smith
MonkeyMan_707
Nowa Zelandia
Matthew Brown
Lion-Face
Nowa Zelandia

Struktura turnieju

1. Starcie eliminacyjne do Finału Światowego
– Uczestnicy zostali podzieleni na 3 bloki (blok Hong Kong/Tajwan/Nowa Zelandia, blok australijski i japoński)
– 2 najlepszych zawodników z finałów blokowych zapewni sobie start w Finale Światowym, natomiast zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 3 do 8, wezmą udział w repasażach.
– 2 najlepszych zawodników z grup A i B repasaży również weźmie udział w Finale Światowym.
Blok japoński (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Fuji International Speedway
Blok australijski (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Mount Panorama Motor Racing Circuit
Blok Hong Kong/Tajwan/Nowa Zelandia (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Kyoto Driving Park – Yamagiwa II
Repasaże: Blok A
(9 zawodników)
Kategoria N300
Tsukuba Circuit
Repasaże: Blok B
(9 zawodników)
Kategoria N300
Tsukuba Circuit
Uczestnicy Finału Światowego i finałów Azja / Oceania (10 zawodników)

2 najlepszych zawodników z każdego bloku (w sumie: 6)

Miejsca 3-8 z każdego bloku (w sumie: 18)
* miejsca 9 i 10 zostają wyeliminowane.

2 najlepszych zawodników z każdego bloku (w sumie: 4)

2. Azja/Oceania: finał
– Mistrz Azji / Oceanii zostanie wyłoniony spośród 10 zawodników, którzy wywalczą sobie udział w Finale Światowym.
– O ostatecznych wynikach zadecyduje wynik punktowy po 3 wyścigach.
  Zawodnicy Kategoria Tor  
10 uczestników Finału Światowego N500 Suzuka Circuit  
10 uczestników Finału Światowego N500 Suzuka Circuit Punkty x 1
10 uczestników Finału Światowego Gr.3 Dragon Trail - Gardens II Punkty x 1
10 uczestników Finału Światowego Gr.1 Fuji International Speedway Punkty x 2
Tabela podziału punków
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
Wyścig 1 i 2 12 pkt 10 pkt 8 pkt 7 pkt 6 pkt 5 pkt 4 pkt 3 pkt 2 pkt 1 pkt
Ostateczny wyścig 24 pkt 20 pkt 16 pkt 14 pkt 12 pkt 10 pkt 8 pkt 6 pkt 4 pkt 2 pkt

Wyniki rywalizacji

Wyniki starcia eliminacyjnego do Finału Światowego Nations Cup
Wyniki starcia eliminacyjnego do Finału Światowego, które odbyło się 6 października.
2 najlepszych graczy z każdego bloku przejdzie do Finału Światowego.
Kierowcy uczestniczący w Finale Światowym oraz Finale Azji/Oceanii

Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
Australia
Matthew Simmons
MINT_GTR
Australia

Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
Hongkong

Yuki Shirakawa
yukiku
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

Daniel Holland
TRL_holl01
Australia
Adam Wilk
Adam_2167
Australia
 

Otwórz szczegółowe wyniki wyściguZamknij szczegółowe wyniki wyścigu

Finał bloku japońskiego

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
R.Kokubun
Akagi_1942mi

28:34.650

2
T.Yamanaka
yamado_racing38

+4.730

3
S.Yoshida
gilles_honda_v12

+6.008

4
T.Sugawara
blackbeauty-79

+16.854

5
Y.Shirakawa
yukiku

+17.716

6
Y.Nakao
CLS63AMG-sc

+18.003

7
N.Ota
n76w83

+31.317

8
T.Takahashi
tai_tani555

+31.374

9
S.Wada
rest0g

+35.090

10
K.Koseki
haru_lilil

+52.612

Finał bloku australijskiego

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
C.N.Latkovski
Nik_Makozi

27:17.757

2
 
M.Simmons
MINT_GTR

+7.617

3
 
D.Wilk
warrior2167

+7.796

4
 
D.Holland
TRL_holl01

+11.101

5
 
A.Wilk
Adam_2167

+13.612

6
 
J.De Jesus
Bass_71CKL

+18.105

7
 
K.Hargreaves
Kyzzaa222

+25.021

8
 
N.Voon
schnickoman

+26.569

9
 
C.Healy
TheConzio98

+27.964

10
 
J.O'Dowd
Ott2-gt

+32.294

Blok Hongkong/Tajwan/Nowa Zelandia

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
J.Wong
saika159-

27:05.730

2
 
Y.L.Law
NegiFISH_NaF

+7.959

3
 
S.Bishop
sidawg2

+11.651

4
 
K.L.Li
KarS_0627

+25.184

5
 
C.Wong
WING-OF-BUG86

+28.566

6
 
M.Smith
MonkeyMan_707

+30.813

7
 
M.Brown
Lion-Face

+33.160

8
 
W.C.Wong
Winson12Wong09

+38.485

9
 
H.Hunter
DoubleH

+47.506

10
 
C.Chang
Di-Hong

+55.237

Repasaże - blok A

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
Y.Shirakawa
yukiku

15:47.719

2
S.Yoshida
gilles_honda_v12

+0.115

3
T.Suawara
blackbeauty-79

+2.381

4
Y.Nakao
CLS63AMG-sc

+2.959

5
 
J.De Jesus
Bass_71CKL

+5.163

6
 
M.Brown
Lion-Face

+15.440

7
T.Takahashi
tai_tani555

+23.501

8
 
C.Wong
WING-OF-BUG86

+32.486

9
 
W.C.Wong
Winson12Wong09

+38.998

Repasaże - blok B

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
D.Holland
TRL_holl01

15:52.370

2
 
A.Wilk
Adam_2167

+5.187

3
 
D.Wilk
warrior2167

+5.441

4
 
K.L.Li
KarS_0627

+6.604

5
 
M.Smith
MonkeyMan_707

+10.743

6
 
K.Hargreaves
Kyzzaa222

+11.740

7
N.Ota
n76w83

+14.671

8
 
N.Voon
schnickoman

+15.240

9
 
S.Bishop
sidawg2

+18.951

Wyniki Finału Nations Cup Azji/Oceanii
Wyniki Finału Azji/Oceanii, który odbył się 7 października.
Na podstawie punktów ze wszystkich 3 wyścigów.
Najlepsza trójka z Finału Azji/Oceanii

Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong

Otwórz szczegółowe wyniki wyściguZamknij szczegółowe wyniki wyścigu

POZYCJAKIEROWCAWYŚCIG 1WYŚCIG 2WYŚCIG 3ŁĄCZNA LICZBA PUNKTÓW
1
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
1282444
2
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
8102038
3
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159
10121638
4
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12
771226
5
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
531422
6
Yuki Shirakawa
yukiku
66820
7
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
141015
8
 
Matthew Simmons
MINT_GTR
42612
9
 
Adam Wilk
Adam_2167
25411
10
 
Daniel Holland
TRL_holl01
3126

Dostęp do areny

MEGA WEB
Bezpośrednio: Linia Yurikamome, stacja Aomi
Linia Rinkai, 3 minuty spacerem ze stacji Tokyo Teleport

Powrót na górę strony