GT

Please select your country / region

Close Window
Społeczność GT SPORT
PL

31/10/2018

#FIAGTC #GTSport

Transmisja na żywo

Raport GT Sport Live

Ogólnie o wydarzeniu

W środę 31 października, podczas SEMA Show 2018 w Las Vegas, odbędzie się Amerykański Finał Nations Cup w FIA-certified Gran Turismo Championship 2018. SEMA Show to targi handlowe sportów motorowych Ameryki Północnej, organizowane przez Special Equipment Market Association (SEMA).

Turniej tej określi, kto zostanie zwycięzcą Nations Cup w FIA Gran Turismo Championship, nowej dyscyplinie sportów motorowych, stworzonej dzięki współpracy FIA i Gran Turismo.

W Finale Amerykańskim 30 najlepszych graczy z wszystkich regionów amerykańskich zmierzy się o tytuł najszybszego kierowcy w zachodniej hemisferze.

Zawody wyłonią pierwszego amerykańskiego mistrza i 10 uczestników finału ogólnoświatowego, który zostanie rozegrany w późniejszym terminie. Taka sama pasja do wyścigów, lecz odmienny niż w Europie styl, gwarantują niesamowite zawody!

Plan zawodów

Środa, 31 października
Nations Cup, starcie eliminacyjne do Finału Światowego
Nations Cup, Ameryka: finał

Kierowcy biorący udział

Blok Ameryka Południowa
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chile
Fabián Portilla
FT_Mcqueen91
Chile
Thiago Gonzaga
FT_Solid
Brazylia
Adriano Carrazza
CRT-Didico15
Brazylia
Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazylia
Facundo Dudulec
JIM_FacuDudu
Argentyna
Cristiano De Sa
T-GT_CristianoSa
Brazylia
Vinicius Neto
FT_hellZfirEJP
Brazylia
Guilherme Lima
Gui_Josa
Brazylia
Thalvaner Kuntze
Sharkart
Brazylia
Blok Kanada / Ameryka Centralna
Jeffrey Gallan
FT_LLOYDZELITE
Kanada
Andrew Brooks
Deafsun96
Kanada
Alex Santolino
NZNZNZNZNZNZNZNZ
Kanada
Mark Pinnell
Turismo-lester
Kanada
Jamal Khan
RacingKing89674
Kanada
Chris Gorski
beatin_the_odds
Kanada
Jacob Goertz
JGOERTZ5
Kanada
Rory True
RORY_TRUE
Kanada
Bernal Valverde
FT_BernalV
Kostaryka
Eduardo Treviño
sambygtr
Meksyk
Blok USA
Nick McMillen
GumballCGT
Stany Zjednoczone
Andrew McCabe
TRL_doodle
Stany Zjednoczone
Anthony Felix
FT_Ant
Stany Zjednoczone
Daniel Solis
DodgeLamb
Stany Zjednoczone
Richard Castro
OutlawQuadrant
Stany Zjednoczone
Kevan Pounder
Windfire1010
Stany Zjednoczone
Jay Szkoruda
Z28
Stany Zjednoczone
Eddie Gomez
Wardez
Stany Zjednoczone
Tristan Bayless
roadbeef
Stany Zjednoczone
Armen Aghakhan
TRC_Stagger
Stany Zjednoczone

Struktura turnieju

1. Starcie eliminacyjne do Finału Światowego
- Uczestnicy zostali podzieleni na 3 bloki (Ameryka Południowa, Kanada / Ameryka Środkowa, USA).
- 2 najlepszych zawodników z finałów blokowych zapewni sobie start w Finale Światowym, natomiast zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 3 do 8, wezmą udział w repasażach.
- 2 najlepszych zawodników z grup 1 i 2 repasaży również weźmie udział w Finale Światowym.
Finał Bloku Ameryki Południowej (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Suzuka Circuit
Finał Bloku Kanady / Ameryki Środkowej (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Nürburgring GP
Finał Bloku USA (10 zawodników)
Kategoria Gr.3
Dragon Trail - Wybrzeże
Repasaże: Grupa 1 (9 zawodników)
F-150 SVT Raptor
Willow Springs International Raceway: Big Willow
Repasaże: Grupa 2 (9 zawodników)
F-150 SVT Raptor
Willow Springs International Raceway: Big Willow
Uczestnicy Finału Światowego i finałów Europy (10 zawodników)

2 najlepszych zawodników z każdego bloku (w sumie: 6)

Miejsca 3-8 z każdego bloku (w sumie: 18)
* miejsca 9 i 10 zostają wyeliminowane.

2 najlepszych zawodników z każdego bloku (w sumie: 4)

2. Ameryka: finał
- Mistrz Ameryki zostanie wyłoniony spośród 10 zawodników, którzy wywalczą sobie udział w Finale Światowym.
- O ostatecznych wynikach zadecyduje wynik punktowy po 3 wyścigach.
  Zawodnicy Samochody / Tor  
10 uczestników Finału Światowego X2014 Standard /
Autódromo de Interlagos
 
10 uczestników Finału Światowego Kategoria N500 /
Blue Moon Bay Speedway - wewnętrzna sekcja A
Punkty x 1
10 uczestników Finału Światowego Kategoria Gr.3 /
Mount Panorama Motor Racing Circuit
Punkty x 1
10 uczestników Finału Światowego X2014 Standard /
Autódromo de Interlagos
Punkty x 2
Tabela podziału punków
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
Wyścig 1 i 2 12 pkt 10 pkt 8 pkt 7 pkt 6 pkt 5 pkt 4 pkt 3 pkt 2 pkt 1 pkt
Ostateczny wyścig 24 pkt 20 pkt 16 pkt 14 pkt 12 pkt 10 pkt 8 pkt 6 pkt 4 pkt 2 pkt

Wyniki rywalizacji

Wyniki starcia eliminacyjnego do Finału Światowego Nations Cup
2 najlepszych graczy z każdego bloku przejdzie do Finału Światowego.
Kierowcy biorący udział w Finale Światowym i Finale Amerykańskim

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazylia
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
Chile

Jeffrey Gallan
FT_LLOYDZELITE
Kanada
Andrew Brooks
Deafsun96
Kanada

Andrew McCabe
TRL_doodle
Stany Zjednoczone
Nick McMillen
GumballCGT
Stany Zjednoczone

Jacob Goertz
JGOERTZ5
Kanada
Jay Szkoruda
Z28
Stany Zjednoczone

Fabián Portilla
FT_Mcqueen91
Chile
Adriano Carrazza
CRT-Didico15
Brazylia
 

Otwórz szczegółowe wyniki wyściguZamknij szczegółowe wyniki wyścigu

Blok Ameryka Południowa

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Igor Fraga
IOF_RACING17

18:23.223

2
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR

+03.606

3
 
Fabián Portilla
FT_Mcqueen91

+08.285

4
 
Cristiano De Sa
T-GT_CristianoSa

+14.310

5
 
Thiago Gonzaga
FT_Solid

+27.029

6
 
Adriano Carrazza
CRT-Didico15

+33.994

7
 
Facundo Dudulec
JIM_FacuDudu

+41.128

8
 
Guilherme Lima
Gui_Josa

+42.327

9
 
Vinicius Neto
FT_hellZfirEJP

+43.168

10
 
Thalvaner Kuntze
Sharkart

+46.159

Blok Kanada / Ameryka Centralna

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Jeffrey Gallan
FT_LLOYDZELITE

19:52.206

2
 
Andrew Brooks
Deafsun96

+11.384

3
 
Bernal Valverde
FT_BernalV

+11.930

4
 
Mark Pinnell
Turismo-lester

+15.746

5
 
Jamal Khan
RacingKing89674

+16.524

6
 
Jacob Goertz
JGOERTZ5

+23.954

7
 
Eduardo Treviño
sambygtr

+25.368

8
 
Rory True
RORY_TRUE

+45.562

9
 
Chris Gorski
beatin_the_odds

+53.885

10
 
Alex Santolino
NZNZNZNZNZNZNZNZ

+1Lap

Blok USA

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Andrew McCabe
TRL_doodle

20:24.121

2
 
Nick McMillen
GumballCGT

+00.071

3
 
Jay Szkoruda
Z28

+02.530

4
 
Anthony Felix
FT_Ant

+03.407

5
 
Richard Castro
OutlawQuadrant

+07.519

6
 
Tristan Bayless
roadbeef

+08.486

7
 
Eddie Gomez
Wardez

+08.514

8
 
Armen Aghakhan
TRC_Stagger

+09.771

9
 
Kevan Pounder
Windfire1010

+09.900

10
 
Daniel Solis
DodgeLamb

+11.361

Repasaże: Grupa 1

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Jacob Goertz
JGOERTZ5

13:44.296

2
 
Jay Szkoruda
Z28

+00.958

3
 
Anthony Felix
FT_Ant

+02.207

4
 
Mark Pinnell
Turismo-lester

+02.363

5
 
Jamal Khan
RacingKing89674

+02.416

6
 
Armen Aghakhan
TRC_Stagger

+02.792

7
 
Eduardo Treviño
sambygtr

+03.070

8
 
Bernal Valverde
FT_BernalV

+04.509

9
 
Thiago Gonzaga
FT_Solid

+08.648

Repasaże: Grupa 2

POZYCJAKIEROWCACZAS
1
 
Fabián Portilla
FT_Mcqueen91

13:38.488

2
 
Adriano Carrazza
CRT-Didico15

+00.266

3
 
Richard Castro
OutlawQuadrant

+01.037

4
 
Facundo Dudulec
JIM_FacuDudu

+02.634

5
 
Guilherme Lima
Gui_Josa

+03.040

6
 
Cristiano De Sa
T-GT_CristianoSa

+03.778

7
 
Tristan Bayless
roadbeef

+04.674

8
 
Rory True
RORY_TRUE

+05.598

9
 
Eddie Gomez
Wardez

+07.130

Wyniki Finału Amerykańskiego Nations Cup
Na podstawie punktów ze wszystkich 3 wyścigów.
Najlepsza trójka w Ameryce

Igor Fraga
IOF_RACING17
Brazylia
Fabián Portilla
FT_Mcqueen91
Chile
Andrew McCabe
TRL_doodle
Stany Zjednoczone

Otwórz szczegółowe wyniki wyściguZamknij szczegółowe wyniki wyścigu

POZYCJAKIEROWCAWYŚCIG 1WYŚCIG 2WYŚCIG 3ŁĄCZNA LICZBA PUNKTÓW
1
 
Igor Fraga
IOF_RACING17
7122443
2
 
Fabián Portilla
FT_Mcqueen91
12101436
3
 
Andrew McCabe
TRL_doodle
1071633
4
 
Jeffrey Gallan
FT_LLOYDZELITE
662032
5
 
Nick McMillen
GumballCGT
481224
6
 
Nicolás Rubilar
FT_NicoR
831021
7
 
Adriano Carrazza
CRT-Didico15
25815
8
 
Andrew Brooks
Deafsun96
51612
9
 
Jay Szkoruda
Z28
1449
10
 
Jacob Goertz
JGOERTZ5
3227

Arena

Powrót na górę strony