GT

Please select your country / region

Close Window
Komunita GT SPORT
CZ

19.–20. 10. 2018

#FIAGTC #GTSport

Živé vysílání

Zpráva GT Sport Live

Videa

Přehled akce

Od pátku 19. října do soboty 20. října se na výstavě Madrid Games Week ve Španělsku bude konat evropské finále šampionátu FIA-certified Gran Turismo Championship 2018, ve kterém bude určen nejrychlejší hráč Evropy.

„Nations Cup“ je jedna z kategorií šampionátu „FIA-certified Gran Turismo Championship“, nově certifikované motorsportovní disciplíny, která vznikla ze spolupráce mezi Mezinárodní automobilovou federací FIA (Fédération Internationale de l'Automobile) a Gran Turismo.

V Nations Cupu se vzájemně střetnou jezdci reprezentující různé země a oblasti ze stejného regionu: na místo konání se sjede 30 hráčů ze 13 různých zemí Evropy, Středního východu a Afriky, kteří spolu budou závodit o to, kdo se stane nejrychlejším GT jezdcem Evropy.

Tento závod určí prvního evropského šampiona a účastníky následného světového finále. Očekávat lze vysokou úroveň soutěže, která je možná jen v Evropě, kde je tradice a popularita automobilových závodů velmi silná.

Rozpis závodů

Pátek 19. října 16:00 – 18:15 (SELČ)
Nations Cup: Souboj výběru světových finalistů
Sobota 20. října 16:00 – 18:00 (SELČ)
Nations Cup: Evropské finále

Zúčastnění jezdci

Blok A
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Velká Británie
Markus Könönen
maatu79
Finsko
Martin Grady
GTA_Tidgney
Velká Británie
Kevin Richly
VP_Bellof956
Německo
Zoran Klasic
RC_Zoky88
Velká Británie
Giorgio Mangano
Giorgio_57
Itálie
Patryk Adamczyk
TX3_Popsu
Polsko
Steve Cherpion
Wind-Steve14
Belgie
Benjámin Báder
Benito-Raul
Maďarsko
Rafal Zjawiony
SRC_Rejfix
Polsko
Blok B
Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros
Maďarsko
Anthony Duval
RC_Atho
Francie
Diogo Cordeiro
JIM_Azorean_Fat
Portugalsko
Marco Grasso
garasa-91
Itálie
Ádám Tápai
TX3_Adam18
Maďarsko
Kenni Hansen
Kenni3390
Dánsko
Mathieu Collin
MathieuCollin
Belgie
Carlos Salazar
pcm_stj
Portugalsko
Dávid Dolinský
LorD-ProtectoR99
Slovensko
Christian Hildgaard
ApexCrisYT
Dánsko
Blok C
Florent Pagandet
Jomas_74
Francie
Manuel Joaquín Rodríguez Rincón
TRL_MANURODRY
Španělsko
Pierre Lenoir
RC_Snake91
Francie
Alejandro Izarzugaza
Alexony94
Španělsko
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Německo
Jorge López
Williams_Coque14
Španělsko
Christian Hensel
VP_RaceFace
Německo
Kenny Davids
GT_BOCA_SINZU
Belgie
Stefan Nussbaumer
nussini95
Rakousko
Maurizio Portabene
Endless_GTExD
Itálie

Struktura turnaje

1. Souboj výběru světových finalistů
– Soutěžící jsou rozdělení do 3 bloků (blok A, blok B a blok C)
– 2 nejvýše umístění soutěžící z finále jednotlivých bloků si zajistí účast ve světovém finále, soutěžící na 3. až 8. místě pak dostanou další šanci v opravné skupině.
– 2 nejvýše umístění soutěžící z opravné skupiny 1 a opravné skupiny 2 pak rovněž postoupí do světového finále.
Finále bloku A (10 soutěžících)
Kategorie Gr. 3
Circuit de Sainte-Croix – A
Finále bloku B (10 soutěžících)
Kategorie Gr. 3
Brands Hatch Grand Prix Circuit
Finále bloku C (10 soutěžících)
Kategorie Gr. 3
Autodrome Lago Maggiore GP
Opravná skupina 1
(9 soutěžících)
Kategorie Gr. B
Red Bull Ring
Opravná skupina 2
(9 soutěžících)
Kategorie Gr. B
Red Bull Ring
Soutěžící světového finále a evropského finále (10 soutěžících)

2 nejvýše umístění soutěžící z každého bloku (6 celkem)

3. až 8. v každém bloku (18 celkem)
*9. a 10. soutěžící jsou vyřazeni.

2 nejvýše umístění soutěžící z každého bloku (4 celkem)

2. Evropské finále
– Evropský šampion bude určen z 10 soutěžících, kteří postoupili do světového finále.
– Konečný výsledek bude určen celkovým součtem bodů po 3 závodech.
  Účastníci Kategorie Trať  
10 účastníků světového finále X2014 Standard (bude určeno)  
10 účastníků světového finále N500 Alsace - vesnice Body x1
10 účastníků světového finále Gr. 3 Dragon Trail – moře II Body x1
10 účastníků světového finále X2014 Standard (bude určeno) Body x2
Tabulka rozdělování bodů
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
Závod 1 & 2 12 bodů 10 bodů 8 bodů 7 bodů 6 bodů 5 bodů 4 body 3 body 2 body 1 bod
Finálový závod 24 bodů 20 bodů 16 bodů 14 bodů 12 bodů 10 bodů 8 bodů 6 bodů 4 body 2 body

Výsledky soutěže

Výsledky souboje výběru světových finalistů šampionátu Nations Cup
2 nejvýše umístění hráči z každého bloku postoupí do světového finále.
Jezdci účastnící se světového a evropského finále

Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Velká Británie
Martin Grady
GTA_Tidgney
Velká Británie

Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros
Maďarsko
Anthony Duval
RC_Atho
Francie

Jorge López
Williams_Coque14
Španělsko
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Německo

Giorgio Mangano
Giorgio_57
Itálie
Carlos Salazar
pcm_stj
Portugalsko

Pierre Lenoir
RC_Snake91
Francie
Florent Pagandet
Jomas_74
Francie
 

Otevřít detailní výsledky závoduZavřít detailní výsledky závodu

Blok A

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm

18:53.138

2
 
Martin Grady
GTA_Tidgney

+00.902

3
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

+01.499

4
 
Kevin Richly
VP_Bellof956

+08.059

5
 
Zoran Klasic
RC_Zoky88

+09.859

6
 
Benjámin Báder
Benito-Raul

+11.316

7
 
Patryk Adamczyk
TX3_Popsu

+14.126

8
 
Markus Könönen
maatu79

+15.623

9
 
Rafal Zjawiony
SRC_Rejfix

+18.118

10
 
Steve Cherpion
Wind-Steve14

+21.796

Blok B

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros

19:48.785

2
 
Anthony Duval
RC_Atho

+11.870

3
 
Mathieu Collin
MathieuCollin

+12.500

4
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+20.352

5
 
Dávid Dolinský
LorD-ProtectoR99

+22.652

6
 
Kenni Hansen
Kenni3390

+24.999

7
 
Marco Grasso
garasa-91

+27.233

8
 
Christian Hildgaard
ApexCrisYT

+29.131

9
 
Diogo Cordeiro
JIM_Azorean_Fat

+31.444

10
 
Ádám Tápai
TX3_Adam18

+31.701

Blok C

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Jorge López
Williams_Coque14

19:48.292

2
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING

+01.523

3
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+03.469

4
 
Manuel Joaquín Rodríguez Rincón
TRL_MANURODRY

+08.259

5
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

+09.435

6
 
Alejandro Izarzugaza
Alexony94

+09.491

7
 
Christian Hensel
VP_RaceFace

+17.628

8
 
Maurizio Portabene
Endless_GTExD

+21.116

9
 
Kenny Davids
GT_BOCA_SINZU

+21.567

10
 
Stefan Nussbaumer
nussini95

+22.038

Opravná skupina 1

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57

15:04.755

2
 
Carlos Salazar
pcm_stj

+00.308

3
 
Benjámin Báder
Benito-Raul

+00.564

4
 
Kevin Richly
VP_Bellof956

+01.360

5
 
Zoran Klasic
RC_Zoky88

+05.401

6
 
Maurizio Portabene
Endless_GTExD

+05.582

7
 
Patryk Adamczyk
TX3_Popsu

+05.890

8
 
Mathieu Collin
MathieuCollin

+06.131

9
 
Marco Grasso
garasa-91

+07.832

Opravná skupina 2

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91

14:53.789

2
 
Florent Pagandet
Jomas_74

+08.431

3
 
Kenni Hansen
Kenni3390

+10.183

4
 
Manuel Joaquín Rodríguez Rincón
TRL_MANURODRY

+10.400

5
 
Alejandro Izarzugaza
Alexony94

+10.582

6
 
Markus Könönen
maatu79

+19.231

7
 
Christian Hensel
VP_RaceFace

+19.540

8
 
Dávid Dolinský
LorD-ProtectoR99

+19.721

9
 
Christian Hildgaard
ApexCrisYT

+25.215

Výsledky evropského finále Nations Cupu
Na základě bodů získaných ve všech 3 závodech.
Nejlepší 3 evropského finále

Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
Německo
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
Velká Británie
Giorgio Mangano
Giorgio_57
Itálie

Otevřít detailní výsledky závoduZavřít detailní výsledky závodu

POŘADÍJEZDEC1. ZÁVOD2. ZÁVOD3. ZÁVODCELKOVÉ BODY
1
 
Mikail Hizal
TRL_LIGHTNING
12122448
2
 
Adam Suswillo
GTP_Aderrrm
681630
3
 
Giorgio Mangano
Giorgio_57
10101030
4
 
Jorge López
Williams_Coque14
342027
5
 
Pierre Lenoir
RC_Snake91
86822
6
 
Carlos Salazar
pcm_stj
511218
7
 
Patrik Blazsán
TRL_Fuvaros
77418
8
 
Florent Pagandet
Jomas_74
121417
9
 
Anthony Duval
RC_Atho
43613
10
 
Martin Grady
GTA_Tidgney
2529

Místo konání

Madrid Games Week

Zpět na začátek stránky