GT

Please select your country / region

Close Window
Komunita GT SPORT
CZ

FIA-certified Gran Turismo Championship 2018

Finále seriálu Nations Cup v regionu Asie a Oceánie

6.–7. 10. 2018

Živé vysílání

Souboj výběru světových finalistů šampionátu Nations Cup

6. 10. 2018 (sobota) v 7:00 (SEČ)
Video

Přehled akce

Od soboty 6. října do pondělí 8. října se na výstavě Tokyo Motor Fes 2018 v tokijské čtvrti Odaiba bude konat finále šampionátu FIA-certified Gran Turismo Championship 2018 regionu Asie a Oceánie, na které bude určen nejrychlejší hráč tohoto regionu.

Turnaj určí šampiona seriálu Nations Cup šampionátu FIA-certified Gran Turismo Championship: nově certifikované motorsportovní disciplíny, která vznikla ze spolupráce mezi Mezinárodní automobilovou federací FIA a Gran Turismo. V Nations Cupu se vzájemně střetnou jezdci reprezentující různé země a oblasti ze stejného regionu: 30 hráčů z online žebříčku seriálu konaného od června do září se zde sejde k závěrečné bitvě.

Dějištěm tohoto strhujícího závodu se stane odaibská dominanta MEGA WEB. Hráči, kteří dosud bojovali pouze online, se zde střetnou tváří v tvář a pak i na závodní trati.

Nejdříve proběhne závod výběru světových finalistů, z něhož vzejde 10 soutěžících, kteří postoupí do světového finále. Světové finále, které se bude konat později, pak určí nejlepšího GT hráče světa. Těchto 10 hráčů se rovněž utká ve finále regionu Asie a Oceánie, aby rozhodli, kdo z nich se stane šampionem tohoto regionu.

Po několika měsících bojů se šampionát FIA-certified Gran Turismo Championships 2018 nyní blíží ke svému závěru. Kdo bude korunován prvním šampionem? Věříme, že se těšíte na vzrušující závody, které určují nejrychlejšího řidiče regionu.

Rozpis závodů

Sobota 6. října 7:00 – 11:00 (SEČ)
Nations Cup: Souboj výběru světových finalistů
Neděle 7. října 9:30 – 12:00 (SEČ)
Nations Cup: Finále regionu Asie a Oceánie

Zúčastnění jezdci

Japonský blok
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Yuki Shirakawa
yukiku
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
Yusuke Nakao
CLS63AMG-sc
Tatsuya Sugawara
blackbeauty-79
Syunsuke Wada
rest0g
Natsuki Ota
n76w83
Kazuya Koseki
haru_lilil
Taito Takahashi
tai_tani555
Australský blok
David Wilk
warrior2167
Austrálie
Daniel Holland
TRL_holl01
Austrálie
Matthew Simmons
MINT_GTR
Austrálie
Joseph De Jesus IV
Bass_71CKL
Austrálie
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
Austrálie
Adam Wilk
Adam_2167
Austrálie
Kyren James Hargreaves
Kyzzaa222
Austrálie
Connor Healy
TheConzio98
Austrálie
Jay Daniel O'Dowd
Ott2-gt
Austrálie
Nicholas Voon
schnickoman
Austrálie
Hongkongsko-tchajwansko-novozélandský blok
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
Hongkong
Chak Ming Wong
WING-OF-BUG86
Hongkong
Wang Chuen Wong
Winson12Wong09
Hongkong
Kin Long Li
KarS_0627
Hongkong
Chih-Yuan Chang
Di-Hong
Tchaj-wan
Simon Bishop
sidawg2
Nový Zéland
Hayden Hunter
DoubleH
Nový Zéland
Matthew Smith
MonkeyMan_707
Nový Zéland
Matthew Brown
Lion-Face
Nový Zéland

Struktura turnaje

1. Souboj výběru světových finalistů
– Soutěžící jsou rozdělení do 3 bloků (Hongkong/Tchaj-wan/Nový Zéland blok, australský blok a japonský blok)
– 2 nejvýše umístění soutěžící z finále jednotlivých bloků si zajistí účast ve světovém finále, soutěžící na 3. až 8. místě pak dostanou další šanci v opravném bloku.
– 2 nejvýše umístění soutěžící z opravné skupiny A a opravné skupiny B pak rovněž postoupí do světového finále.
Finále japonského bloku (10 soutěžících)
Kategorie Gr. 3
Fuji International Speedway
Finále australského bloku (10 soutěžících)
Kategorie Gr. 3
Mount Panorama Motor Racing Circuit
Finále Hongkong/Tchaj-wan/Nový Zéland bloku (10 soutěžících)
Kategorie Gr. 3
Kyoto Driving Park – Yamagiwa II
Opravný blok A
(9 soutěžících)
Kategorie N300
Tsukuba Circuit
Opravný blok B
(9 soutěžících)
Kategorie N300
Tsukuba Circuit
Světové finále a finále asijsko-oceánského bloku (10 soutěžících)

2 nejlepší soutěžící z každého bloku (6 celkem)

3. až 8. v každém bloku (18 celkem)
*9. a 10. soutěžící jsou vyřazeni.

2 nejlepší soutěžící z každého bloku (4 celkem)

2. Finále regionu Asie a Oceánie
– Šampion regionu Asie a Oceánie bude určen z 10 soutěžících, kteří postoupili do světového finále.
– Konečný výsledek bude určen celkovým součtem bodů po 3 závodech.
  Účastníci Kategorie Trať  
10 soutěžících světového finále N500 Suzuka Circuit  
10 soutěžících světového finále N500 Suzuka Circuit Body x1
10 soutěžících světového finále Gr. 3 Dragon Trail – zahrady II Body x1
10 soutěžících světového finále Gr. 1 Fuji International Speedway Body x2
Tabulka rozdělování bodů
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
Závod 1 & 2 12 bodů 10 bodů 8 bodů 7 bodů 6 bodů 5 bodů 4 body 3 body 2 body 1 bod
Finálový závod 24 bodů 20 bodů 16 bodů 14 bodů 12 bodů 10 bodů 8 bodů 6 bodů 4 body 2 body

Výsledky soutěže

Výsledky souboje výběru světových finalistů šampionátu Nations Cup
Výsledky souboje výběru světových finalistů konaného 6. října.
2 nejvýše umístění hráči z každého bloku postoupí do světového finále.
Jezdci účastnící se světového finále a finále asijsko-oceánského bloku

Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38

Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
Austrálie
Matthew Simmons
MINT_GTR
Austrálie

Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
Hongkong

Yuki Shirakawa
yukiku
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12

Daniel Holland
TRL_holl01
Austrálie
Adam Wilk
Adam_2167
Austrálie
 

Otevřít detailní výsledky závoduZavřít detailní výsledky závodu

Finále japonského bloku

POŘADÍJEZDECČAS
1
R.Kokubun
Akagi_1942mi

28:34.650

2
T.Yamanaka
yamado_racing38

+4.730

3
S.Yoshida
gilles_honda_v12

+6.008

4
T.Sugawara
blackbeauty-79

+16.854

5
Y.Shirakawa
yukiku

+17.716

6
Y.Nakao
CLS63AMG-sc

+18.003

7
N.Ota
n76w83

+31.317

8
T.Takahashi
tai_tani555

+31.374

9
S.Wada
rest0g

+35.090

10
K.Koseki
haru_lilil

+52.612

Finále australského bloku

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
C.N.Latkovski
Nik_Makozi

27:17.757

2
 
M.Simmons
MINT_GTR

+7.617

3
 
D.Wilk
warrior2167

+7.796

4
 
D.Holland
TRL_holl01

+11.101

5
 
A.Wilk
Adam_2167

+13.612

6
 
J.De Jesus
Bass_71CKL

+18.105

7
 
K.Hargreaves
Kyzzaa222

+25.021

8
 
N.Voon
schnickoman

+26.569

9
 
C.Healy
TheConzio98

+27.964

10
 
J.O'Dowd
Ott2-gt

+32.294

Hongkongsko-tchajwansko-novozélandský blok

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
J.Wong
saika159-

27:05.730

2
 
Y.L.Law
NegiFISH_NaF

+7.959

3
 
S.Bishop
sidawg2

+11.651

4
 
K.L.Li
KarS_0627

+25.184

5
 
C.Wong
WING-OF-BUG86

+28.566

6
 
M.Smith
MonkeyMan_707

+30.813

7
 
M.Brown
Lion-Face

+33.160

8
 
W.C.Wong
Winson12Wong09

+38.485

9
 
H.Hunter
DoubleH

+47.506

10
 
C.Chang
Di-Hong

+55.237

Opravný blok A

POŘADÍJEZDECČAS
1
Y.Shirakawa
yukiku

15:47.719

2
S.Yoshida
gilles_honda_v12

+0.115

3
T.Suawara
blackbeauty-79

+2.381

4
Y.Nakao
CLS63AMG-sc

+2.959

5
 
J.De Jesus
Bass_71CKL

+5.163

6
 
M.Brown
Lion-Face

+15.440

7
T.Takahashi
tai_tani555

+23.501

8
 
C.Wong
WING-OF-BUG86

+32.486

9
 
W.C.Wong
Winson12Wong09

+38.998

Opravný blok B

POŘADÍJEZDECČAS
1
 
D.Holland
TRL_holl01

15:52.370

2
 
A.Wilk
Adam_2167

+5.187

3
 
D.Wilk
warrior2167

+5.441

4
 
K.L.Li
KarS_0627

+6.604

5
 
M.Smith
MonkeyMan_707

+10.743

6
 
K.Hargreaves
Kyzzaa222

+11.740

7
N.Ota
n76w83

+14.671

8
 
N.Voon
schnickoman

+15.240

9
 
S.Bishop
sidawg2

+18.951

Výsledky finále regionu Asie a Oceánie v Nations Cupu
Výsledky finále regionu Asie a Oceánie konaného 7. října.
Na základě bodů získaných ve všech 3 závodech.
Nejlepší 3 finále regionu Asie a Oceánie

Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
Kai Hin Jonathan Wong
saika159-
Hongkong

Otevřít detailní výsledky závoduZavřít detailní výsledky závodu

POŘADÍJEZDEC1. ZÁVOD2. ZÁVOD3. ZÁVODCELKOVÉ BODY
1
Ryota Kokubun
Akagi_1942mi
1282444
2
Tomoaki Yamanaka
yamado_racing38
8102038
3
 
Kai Hin Jonathan Wong
saika159
10121638
4
Shogo Yoshida
gilles_honda_v12
771226
5
 
Cody Nikola Latkovski
Nik_Makozi
531422
6
Yuki Shirakawa
yukiku
66820
7
 
Yat Lam Law
NegiFISH_NaF
141015
8
 
Matthew Simmons
MINT_GTR
42612
9
 
Adam Wilk
Adam_2167
25411
10
 
Daniel Holland
TRL_holl01
3126

Místo konání

MEGA WEB
Směr: trasa Yurikamome, stanice Aomi
Trasa Rinkai: 3 minuty chůze ze stanice Tokyo Teleport

Zpět na začátek stránky